Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | KM 2 2017 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 19:07 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 maj 2017 |
Gren 1, 25m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Gustavsson | 2007 | S71 | 25.49 | ||||||
2 | Naya Krayem | 2008 | S71 | 26.14 | ||||||
3 | Amilia Hart | 2008 | S71 | 27.35 | ||||||
4 | Madelene Sköld | 2007 | S71 | 27.65 | ||||||
5 | Nina Aljanabi | 2007 | S71 | 28.32 | ||||||
6 | Inez Nordqvist | 2008 | S71 | 28.39 | ||||||
7 | Ella Lundberg | 2007 | S71 | 29.45 | ||||||
8 | Nelly Petranek | 2007 | S71 | 32.29 | ||||||
Gren 2, 25m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tim Andersson | 2006 | S71 | 21.67 | ||||||
2 | Filip Sköld | 2006 | S71 | 22.53 | ||||||
3 | Erik Lundberg | 2005 | S71 | 25.75 | ||||||
4 | Melvin Johansson | 2007 | S71 | 28.41 | ||||||
5 | Malte Rönnefeldt | 2007 | S71 | 32.63 | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 27.20 | ||||||
2 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 27.40 | ||||||
3 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 29.25 | ||||||
4 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 29.57 | ||||||
5 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 30.58 | ||||||
6 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 31.50 | ||||||
7 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 31.52 | ||||||
8 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 31.93 | ||||||
9 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 32.02 | ||||||
10 | Hanna Ngo | 2003 | S71 | 32.50 | ||||||
11 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 32.61 | ||||||
12 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 33.40 | ||||||
13 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 34.44 | ||||||
14 | Olivia Sköld | 2004 | S71 | 35.35 | ||||||
15 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 35.58 | ||||||
16 | Valentina Fanu | 2007 | S71 | 36.04 | ||||||
17 | Alicia Hart | 2005 | S71 | 36.11 | ||||||
18 | Waijiu Ngo | 2007 | S71 | 40.12 | ||||||
19 | Nova Johansson | 2005 | S71 | 40.35 | ||||||
20 | Frida Christiansen | 2003 | S71 | 40.64 | ||||||
21 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 42.49 | ||||||
22 | Isabell Cedergren | 2006 | S71 | 42.56 | ||||||
23 | Maja Palmqvist | 2007 | S71 | 42.67 | ||||||
24 | Agnes Gustavsson | 2007 | S71 | 50.80 | ||||||
25 | Inez Nordqvist | 2008 | S71 | 59.81 | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 24.81 | ||||||
2 | Philip Chen | 2000 | S71 | 25.12 | ||||||
3 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 25.81 | ||||||
4 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 28.98 | ||||||
5 | Filip Persson-Bodén | 2003 | S71 | 34.72 | ||||||
6 | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | 34.93 | ||||||
7 | Tim Andersson | 2006 | S71 | 40.79 | ||||||
8 | Alexander Zhang | 2007 | S71 | 42.18 | ||||||
9 | Filip Sköld | 2006 | S71 | 43.39 | ||||||
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Stigmar | 2005 | S71 | 25.11 | ||||||
2 | Ella Lundberg | 2007 | S71 | 26.76 | ||||||
3 | Maja Palmqvist | 2007 | S71 | 27.71 | ||||||
4 | Elin Anzelius | 2008 | S71 | 29.82 | ||||||
5 | Agnes Gustavsson | 2007 | S71 | 30.15 | ||||||
6 | Inez Nordqvist | 2008 | S71 | 31.24 | ||||||
- | Alva Linde | 2008 | S71 | DSQ | ||||||
- | Madelene Sköld | 2007 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tim Andersson | 2006 | S71 | 25.38 | ||||||
2 | Filip Sköld | 2006 | S71 | 26.74 | ||||||
3 | Erik Lundberg | 2005 | S71 | 26.89 | ||||||
4 | Malte Rönnefeldt | 2007 | S71 | 29.92 | ||||||
5 | Elias Jönsson | 2007 | S71 | 33.28 | ||||||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 29.94 | 1:03.87 | 1:40.72 | 2:19.23 | |||
2 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 32.36 | 1:10.08 | 1:49.34 | 2:30.59 | |||
3 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 34.78 | 1:14.47 | 1:55.90 | 2:39.52 | |||
4 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 36.07 | 1:17.71 | 2:02.04 | 2:47.55 | |||
5 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 36.83 | 1:20.25 | 2:06.82 | 2:55.19 | |||
6 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 39.21 | 1:24.88 | 2:11.43 | 2:58.44 | |||
Gren 8, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 29.05 | 1:01.71 | 1:38.98 | 2:17.96 | |||
2 | Philip Chen | 2000 | S71 | 28.30 | 1:02.24 | 1:48.24 | 2:34.16 | |||
3 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 34.51 | 1:16.39 | 2:01.26 | 2:46.51 | |||
Gren 9, 25m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 19.65 | ||||||
2 | Ella Lundberg | 2007 | S71 | 23.46 | ||||||
3 | Agnes Gustavsson | 2007 | S71 | 23.70 | ||||||
4 | Amilia Hart | 2008 | S71 | 23.72 | ||||||
5 | Naya Krayem | 2008 | S71 | 25.98 | ||||||
6 | Inez Nordqvist | 2008 | S71 | 26.25 | ||||||
7 | Elin Anzelius | 2008 | S71 | 26.34 | ||||||
8 | Nina Aljanabi | 2007 | S71 | 26.54 | ||||||
9 | Madelene Sköld | 2007 | S71 | 27.35 | ||||||
10 | Alva Linde | 2008 | S71 | 28.25 | ||||||
11 | Nelly Petranek | 2007 | S71 | 33.37 | ||||||
Gren 10, 25m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tim Andersson | 2006 | S71 | 19.13 | ||||||
2 | Filip Sköld | 2006 | S71 | 19.92 | ||||||
3 | Erik Lundberg | 2005 | S71 | 22.14 | ||||||
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 29.11 | ||||||
2 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 31.31 | ||||||
3 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 31.80 | ||||||
4 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 32.72 | ||||||
5 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 35.63 | ||||||
6 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 35.79 | ||||||
7 | Hanna Ngo | 2003 | S71 | 36.24 | ||||||
8 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 36.85 | ||||||
9 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 36.99 | ||||||
10 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 37.20 | ||||||
11 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 37.91 | ||||||
12 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 38.81 | ||||||
13 | Olivia Sköld | 2004 | S71 | 39.66 | ||||||
14 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 41.13 | ||||||
15 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 42.85 | ||||||
16 | Alicia Hart | 2005 | S71 | 44.41 | ||||||
17 | Valentina Fanu | 2007 | S71 | 46.85 | ||||||
18 | Frida Christiansen | 2003 | S71 | 51.37 | ||||||
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Chen | 2000 | S71 | 26.50 | ||||||
2 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 27.35 | ||||||
3 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 28.44 | ||||||
4 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 32.67 | ||||||
5 | Filip Persson-Bodén | 2003 | S71 | 47.04 | ||||||
6 | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | 51.29 | ||||||
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Waijiu Ngo | 2007 | S71 | 19.16 | ||||||
2 | Valentina Fanu | 2007 | S71 | 19.80 | ||||||
3 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 22.08 | ||||||
4 | Maja Palmqvist | 2007 | S71 | 23.34 | ||||||
5 | Amilia Hart | 2008 | S71 | 26.47 | ||||||
- | Agnes Gustavsson | 2007 | S71 | DSQ | ||||||
- | Elin Anzelius | 2008 | S71 | DSQ | ||||||
- | Ella Lundberg | 2007 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 14, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tim Andersson | 2006 | S71 | 21.13 | ||||||
2 | Alexander Zhang | 2007 | S71 | 22.67 | ||||||
3 | Filip Sköld | 2006 | S71 | 24.14 | ||||||
- | Erik Lundberg | 2005 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 15, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 29.85 | 1:03.68 | 1:38.22 | 2:12.83 | |||
2 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 31.82 | 1:05.85 | 1:41.27 | 2:16.40 | |||
3 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 31.76 | 1:06.88 | 1:43.52 | 2:19.15 | |||
4 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 32.07 | 1:08.18 | 1:45.18 | 2:21.50 | |||
5 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 33.67 | 1:11.39 | 1:49.87 | 2:26.85 | |||
6 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 34.85 | 1:13.16 | 1:52.33 | 2:31.51 | |||
7 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 35.50 | 1:15.40 | 1:55.94 | 2:36.54 | |||
8 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 34.93 | 1:14.81 | 1:55.84 | 2:36.92 | |||
9 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 34.99 | 1:16.10 | 1:58.32 | 2:40.85 | |||
10 | Hanna Ngo | 2003 | S71 | 35.08 | 1:15.70 | 1:59.55 | 2:42.73 | |||
11 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 38.72 | 1:23.18 | 2:10.16 | 2:54.88 | |||
12 | Olivia Sköld | 2004 | S71 | 40.17 | 1:26.17 | 2:13.29 | 2:58.23 | |||
13 | Alicia Hart | 2005 | S71 | 40.20 | 1:27.18 | 2:15.70 | 3:02.42 | |||
Gren 16, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 27.71 | 57.41 | 1:29.06 | 2:00.79 | |||
2 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 28.89 | 1:00.20 | 1:32.32 | 2:04.21 | |||
3 | Philip Chen | 2000 | S71 | 27.62 | 58.89 | 1:32.31 | 2:04.36 | |||
4 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 31.30 | 1:06.55 | 1:44.30 | 2:19.74 | |||
5 | Filip Persson-Bodén | 2003 | S71 | 41.00 | 1:29.25 | 2:16.77 | 3:00.26 | |||
6 | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | 41.46 | 1:29.33 | 2:18.51 | 3:03.76 | |||
7 | Alexander Zhang | 2007 | S71 | 49.01 | 1:53.88 | 2:54.92 | 3:51.73 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 19:07 |